Šis maršrutas skirtas oro stichijai. O kaipgi kitaip, juk vaikščiosite 1933–1939 m. Nidoje veikusios sklandymo mokyklos pėdsakais. Šis solo žygis tikrai bus kitoks. Jūsų laukia septynios oranžine spalva pažymėtos stotelės, kuriose išgirsite įrašytas sklandytojų mokyklos ir jos auklėtinių istorijas. Be to, grožėdamiesi Nidą supančia gamta, suprasite, kaip žmonės jos elementus sugebėjo panaudoti, kad pakiltų į orą.
Pirmiausia aplankysite Nidos sklandymo mokyklos vietą, kurioje stovi jos angaro arka. Ji leis įsivaizduoti, kokio dydžio buvo pats pastatas. Keliaudami link Parnidžio kopos, pasijusite lyg dykumoje, kur atsivers vaizdas į Nidą, Kuršių marias ir Grobšto gamtinį rezervatą. Jo teritorijoje ir yra kopa, kuria nuolat kursuodavo sklandytuvai. Ne veltui ši kopa dabar vadinama Sklandytojų vardu.
Nusileidę per Tylos slėnį, pamariu patrauksite link šurmuliuojančios Nidos prieplaukos ir išgirsite istoriją, pasakojančią, su kokia tuomečių vietinių gyventojų reakcija susidūrė tik ką atvykę mokyklos kūrėjai. Toliau patrauksite link Kuršių nerijos istorijos muziejaus, kur trumpam užsuksite į vidų ir pamatysite, kokius sarkastiškus apdovanojimus sklandytojai teikdavo vieni kitiems. Kelias tęsis pamariu, trinkelėmis grįstu taku, netrukus jį pakeis ant aukšto Kuršių marių kranto vingiuojantys siauri ir smėlėti takeliai. Jūsų tikslas – Bulvikio kyšulys – plačiausia Kurių nerijos vieta. Šiandien čia, be jokios abejonės, labiausiai jaučiama aviacijos dvasia.
Na ir, žinoma, kaipgi Neringa be pajūrio? Būtent šia kryptimi pasisuks maršrutas, tik pakeliui dar reikės įveikti Bulvikio ir Angių kalnus. O žygiuojant pajūriu link finišo, kiekvienas bus pakviestas pasitelkti visus savo pojūčius ir pajusti siaučiantį vėją.
Žygio trukmė: 3–5 val.
Atstumas: 19 km.
Maršrutą rasite čia
Maršrutas yra projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ dalis. Projektą finansuoja Neringos savivaldybė ir LR Kultūros ministerija.